Jak propagovat jezdecký tábor
Pořádá vaše stáj jezdecký tábor? Jste připravení přijímat jednu přihlášku za druhou, ale zatím se tak neděje? Možná je potřeba se trochu zviditelnit.
Ne, tenhle článek nebude o tom, jak si správně nastavit SEO, klíčová slova, jak vyhodnotit účinnost PPC reklamy, nebo kolik je potřeba investovat. Protože majitel malého venkovského klubu možná ani netuší, co předchozí slova znamenají. Chtěla bych vám představit pár možností, jak dát o svém táboře vědět co nejvíce lidem a to zadarmo.
Katalogy dětských táborů
Táboření, Dětské tábory
Táboření a Dětské tábory jsou dva weby, na kterých je možné vkládat svůj vlastní inzerát. Stačí vám pouze pár minut k tomu, abyste si vytvořili profil. Pod svým jménem pak už stačí vyplnit název tábora, kde se koná, co je jeho náplní a za jakou cenu. Tyto čtyři informace jsou naprostou nezbytností, společně s kontaktními údaji. Další položky jsou volitelné, ovšem platí jednoduché pravidlo, čím víc informací poskytnete, tím spíše zaujmete.
Dejte si práci a prohledejte galerie z loňských let, nejlepší fotky jsou takové, kde svítí sluníčko, děti se usmívají ve společnosti koní a provozují i vedlejší aktivity, než jenom ježdění. Přidejte specifika ubytování, stravy a možností zábavy. Vyplňte termíny jednotlivých běhů, případně i počet míst. Nepředpokládám, že by k vám fungoval hromadný svoz autobusem, to mívají až opravdu velké tábory. Proto bych doporučila i doplnit mapu, rodič si tak jednoduše ověří, kudy se k vám s dítkem dostane.
S oběma katalogy mám velmi dobré zkušenosti. Zájemce se proklikává buď podle lokalit, nebo typu zaměření. Díky tomu se k vám dostanou i děti ze širšího okolí. Statisticky mají větší návštěvnost inzeráty na Dětských táborech, ale jedná se o náš konkrétní tábor, proto doporučuji inzerovat na obou serverech. Vždyť jde o reklamu zadarmo!
Vlastní webové stránky
Pokud ještě nemáte, je čas si je pořídit. Do kroužku primárně nabíráte děti z okolí, které k vám budou moci docházet pravidelně. K tomu poslouží letáčky na nástěnkách obce a osobní doporučení domorodců, ale tábor jen svými dětmi nezaplníte. Rozhodně ne, pokud pořádáte víc, než dva turnusy. Na tábor prostě jezdí i úplní začátečníci, nebo pokročilí, kterým jejich domovská stáj žádné soustředění neuspořádá. A ty je potřeba nalákat i na velkou dálku.
Pokud se dítě rozhodne, že chce jet na tábor, nejpřirozenější cestou je zadat do vyhledávače "tábor s koňmi _____(doplňte oblast)" a to je právě prostor na to, aby se zobrazil váš web. Ten může být i naprosto jednoduchý, vytvořený na serverech jako estranky, webnode apod. Tam je možnost vytvořit si stránky zdarma a zcela jednoduše.
Opět by zde měl být uveden název tábora, jeho podrobnější popis (jak často se jezdí, zda má dítě jednoho koně, jaké jsou doplňkové aktivity, způsob stravování a typ ubytování) doplněný o vybrané reprezentující fotografie. Zároveň s tím je zde ale prostor na odkaz na fotogalerie z minulých ročníků, stejně tak jako na videa. Nesmí chybět ani termíny běhů, cena, podmínky platby. Doporučuji průběžně aktualizovat i počet volných míst na jednotlivých turnusech. Ušetříte si tak čas s odpověďmi na maily, zda máte ještě volných 6 míst na tom a tom běhu, pro partu kamarádek.
Tím bychom si shrnuli dvě nejzákladnější cesty, jak dát světu o svém táboře vědět. Co ale zkusit využít i dalších cest a naplnit si další místečka?
Inzertní servery
a cenu tábora. Příspěvky mají pouze omezenou délku a nelze je nijak formátovat, uveďte raději odkaz na svoje webové stránky, kde může zájemce najít všechny potřebné informace.
Existují také speciálně "koňácké" inzerce, jako je Fauna, nebo Jezdecká inzerce.